Jakie uprawnienia powinna posiadać firma oferująca przewozy autokarowe?

Planując wycieczkę z większą grupą osób, koniecznie musimy zdecydować się na wynajem autokaru. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na wycieczkę szkolną, czy na krótki urlop wraz z grupą znajomych - musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobrego przewoźnika. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby firma oferująca przewozy autokarowe posiadała odpowiednie uprawnienia. Co jeszcze jest ważne? Sprawdź.

Zanim wybierzesz - sprawdź uprawnienia

Podróż autokarem powinna być w pełni bezpieczna, jak i komfortowa. Jednak to, czy taka będzie, jest zależne od jednego bardzo ważnego czynnika. Mianowicie mowa tu o klasie i stanie technicznym pojazdów posiadanych przez daną firmę przewozową. Niemniej ważne jest również doświadczenie, jak i umiejętności kierowcy. Każdy kierowca autokaru musi posiadać prawo jazdy kategorii D, aktualne badania medyczne i psychologiczne, a także podpisaną umowę z przewoźnikiem.

Oprócz tego firma oferująca przewozy autokarowe koniecznie musi posiadać licencje transportowe dla transportu krajowego i międzynarodowego. Brak takiej licencji uniemożliwia prowadzenie legalnej działalności. Aby uzyskać taką licencję, właściciel firmy musi zdać odpowiednie egzaminy. Warto tutaj podkreślić, że licencje wydaje się na określony czas dla każdego pojazdu, więc zanim zdecydujemy się skorzystać z usług danej firmy, warto sprawdzić, czy licencja jest nadal aktualna. Ponadto warto sprawdzić, czy pojazd, którym wybieramy się na wycieczkę, przeszedł przegląd techniczny.

Ważne jest także doświadczenie

Wybierając firmę transportową, warto zwrócić uwagę na to, jak długo funkcjonuje ona na rynku. Jednym z powodów, dla którego warto to zrobić, jest to, że rynek doskonale i skutecznie weryfikuje jakość oferowanych usług. Firmy oferujące przewozy autokarowe, które świadczą słabej jakości usługi, bardzo szybko kończą swoją działalność, gdyż najzwyczajniej w świecie nie są one w stanie sprostać wymogom klientów. Natomiast najlepsze firmy transportowe ciągle się rozwijają i często funkcjonują na rynku nawet kilkanaście lat! Doskonałym przykładem jest nasza firma Norbis, która pojawiła się na rynku w 1990 roku i nadal świetnie funkcjonuje.

Sprawdź, co oferuje dana firma przewozowa

Nie bez znaczenia jest również oferta danej firmy przewozowej. Wybierając ją, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, jakie usługi znajdują się w jej ofercie. Mimo że mogłoby wydawać, że każda firma przewozowa oferuje to samo, to tak nie jest. Oferty takich firm różnią się przede wszystkim posiadanymi autami, ich wielkościami, czy wyposażeniem. Przeglądając Internet, możemy z łatwością zauważyć, że niektóre z nich oferują jedynie stałe przewozy lokalne (np. między miastami), inne zajmują się dowozem uczniów do szkoły/pracowników do pracy, a jeszcze inne specjalizują się w organizowaniu wycieczek krajowych. Nasza firma przewozowa specjalizuje się w przewozach pasażerskich, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.