Bezpieczeństwo – dlaczego kierowca nie pozwala jeść w czasie drogi?

Podróżując autobusem lub busem zabieramy ze sobą przekąski, napoje, kanapki. Zazwyczaj przekąski ratują nas przed nudą pojawiająca się podczas jazdy. Niektórzy, nawet drogę do pracy wykorzystują na zjedzenie śniadania, zakupionego hot doga na stacji benzynowej. Zapominamy o tym, że pojazd to nie jest miejsce do jedzenia. A dlaczego nie wolno jeść w samochodzie?

Jeść czy nie jeść podróżując autobusem, samochodem

Prawo jedynie kierowcy zabrania jedzenie w samochodzie. Pasażerowie mogą spożywać posiłki. Zazwyczaj jednak kierowca prosi o niejedzenie w pojeździe. Nie chodzi tutaj jedynie o bezpieczeństwo, ale o komfort wszystkich pasażerów oraz o zapewnienie czystości. Jeśli podczas jedzenia pasażer zabrudzi fotel lub podłogę, to może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Lepiej nie jeść w pojeździe. Podczas jazdy nie wiemy co się wydarzy. Może dojść do hamowania awaryjnego. W takiej sytuacji zachłyśnięcie jest bardzo prawdopodobne. O tym powinni pamiętać głównie rodzice, którzy zapewniają dzieciom przekąski na drogę, szczególnie podczas przejazdów wycieczkowych. Kierowca ma na swoich barkach dużą odpowiedzialność, jaką jest zdrowie i życie innych. Warto uszanować jego starania i zadbać o własne bezpieczeństwo w trakcie podróży, czekając z posiłkiem do przystanku. Kierowca ma na swoich barkach dużą odpowiedzialność, jaką jest zdrowie i życie innych. Warto uszanować jego starania i zadbać o własne bezpieczeństwo w trakcie podróży, czekając z posiłkiem do przystanku. Pamiętajmy, że żaden przewoźnik nie wprowadza zakazów czy ograniczeń, aby uprzykrzyć nam podróż, a wręcz przeciwnie - robi to w trosce o naszą wygodę i bezpieczeństwo.